2010-03-08

Misja gospodarcza do Lwowa

Misja gospodarcza do Lwowa

W dniach 24-27 lutego br. Ukraińskie Centrum Ekonomiczne w RP zorganizowało misję gospodarczą do Lwowa. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z możliwościami inwestycyjnymi miasta i obwodu, zaprezentowanie polskich firm oraz produktów na rynku lokalnym, spotkanie z przedsiębiorstwami ukraińskimi zainteresowanymi współpracą.
Pierwszego dnia pobytu uczestnicy misji odbyli spotkanie w administracji obwodowej z udziałem m.in. pierwszego zastępcy gubernatora Waleriego Piataka. W trakcie spotkania zaprezentowano potencjał gospodarczy oraz inwestycyjny miasta i obwodu. Z prezentacjami swoich firm wystąpili również polscy przedsiębiorcy, którzy przedstawili propozycje współpracy z partnerami ukraińskimi.
W obradach uczestniczyli również zastępca kierownika Misji Handlowej Ambasady Ukrainy w RP Illia Krawcow, II Sekretarz WPHiI Ambasady RP w Kijowie Zbigniew Ekiert, przedstawiciele Lwowskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, agencji LvivInvest, zaproszeni przedsiębiorcy z obwodu Lwowskiego.
Na popołudniowe rozmowy zjechali się przedsiębiorcy z innych regionów Ukrainy – Połtawy, Kijowa, Kirowogradu, Tarnopola, Iwano-Frankowska. Rozmowy toczyły się m.in. wokół możliwości zorganizowania stałych dostaw biomasy pochodzenia rolniczego do Polski.
Drugiego dnia pobytu we Lwowie częśc polskiej delegacji miala okazję zwiedzieć odbywające się w tym czasie Forum Ekologiczne Eco Solutions – new technologies, zapoznać się z ofertą firm-wystawców, jak również odbyć umówione wcześniej spotkania, m.in. z producentami oraz dystrybutorami systemów i urządzeń do oczyszczania ścieków. Pozostali uczestnicy misji na zaproszenie miejscowych przedsiębiorców zwiedzili szereg zakładów oraz terenów przemysłowych.
Tego samego dnia w siedzibie Kredobanku we Lwowie wiceprezes UEC Jan Mańkowski odbył spotkanie z pierwszym zastępcą Prezesa banku Adamem Grzelą. W czasie spotkania omówiono zakres i formy współpracy Kredobanku z UEC przy organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć, min. Konferencji 19 marca w Kijowie. Prezes Adam Grzela podkreślił, iż UEC jest strategicznym partnerem Kredobanku na Ukrainie. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor departamentu biznesu polsko-ukraińskiego Krzysztof Watała.
Kilkoma godzinami póżniej w siedzibie "Lwowskich kolej" odbyło się spotkanie pierwszego zastępcy naczelnika Kolej Bogdana Piksa z wiceprezesem UEC Janem Mańkowskim oraz Violettą Sobacką, Dyrektorem ds. Handlowych Odlewni Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. Przedmiotem spotkania było omówienie możliwości dostaw klocków hamulcowych do wagonów i lokomotyw których producentem jest Odlewnia żeliwa w Bydgoszczy. Profesjonalna prezentacja firmy oraz jej produktu przedstawiona przez Dyrektor Sobacką spotkała się z dużym zainteresowaniem obecnych na spotkaniu kierowników służb technicznych i zaopatrzeniowych kolej. Ustalono jakie działania będą podjęte w celu przeprowadzenia prób i badań niezbędnych do oceny jakości produktu.

Lwów zwiedzili razem z nami:

Wojciech Zawiasa, „Eko-systemy” Sp. z o. o. - producent i dostawca urządzeń stanowiących wyposażenie zewnętrznych sieci kanalizacyjnych i wodociągowych oraz do ochrony środowiska. Udział w misji miał na celu odbycie spotkań z dystrybutorami instalacji sanitarnych, systemów i urządzeń do oczyszczania ścieków, jak również firmami instalatorskimi zajmującymi się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
Violetta Sobacka, Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o. o. - producent wyrobów z żeliwa szarego, a szczególnie wstawek hamulcowych do wszelkiego rodzaju taboru kolejowego. Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy z partnerami ukraińskimi w zakresie realizacji zamówień na klocki hamulcowe do wagonów i lokomotyw.
Marian Serwach, Jan Dąbruś, „PAL-BUD” Sp. z o. o. - firma zajmująca się budową dróg, autostrad i infrastruktury drogowej, sieci kanalizacyjnych, cieplnych, wodociągów, systemów oczyszczania ścieków, producent urządzeń do produkcji energii odnawialnej i technologii w zakresie ochrony środowiska. Udział w misji miał na celu spotkanie z firmami ukraińskimi zainteresowanymi uruchomieniem linii produkcyjnej peletu pochodzenia rolniczego.
Joanna Tomaszek, Paweł Katolik, Katolik Sp. z o. o. - firma handlowa, świadcząca usługi w zakresie transportu krajowego oraz międzynarodowego, dystrybucji mąki, skupu i sprzedaży zbóż, nawozów, węgla, wapna oraz miału. Firma zainteresowana nawiązaniem współpracy z dostawcami z Ukrainy biopaliw i biomasy, m.in. peletu z łuski słonecznika.
Krystian Klementowicz, PPH KRYSTIAN – producent oraz dostawca najnowocześniejszych konstrukcji i technologii dla przemysłu papierniczego. Firma specjalizuje się również w budowie konstrukcji stalowych, elementów oczyszczalni ścieków, świadczy usługi z zakresu ślusarki budowlanej. Wyjazd na misję miał na celu zaprezentowanie oferty firmowej potencjalnym partnerom z Ukrainy.
Jerzy Klimek, Korczowa Dolina Sp. z o. o. Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina to nowoczesny kompleks dystrybucyjno-handlowy o łącznej powierzchni około 70 tys. m2, zlokalizowany w miejscowości Korczowa przy granicy polsko-ukraińskiej. Oferuje możliwość wynajęcia powierzchni handlowej dla lokalnych, krajowych i zagranicznych firm m. in. z branży: odzieżowej, RTV AGD, budowlanej, motoryzacyjnej, spożywczej, drogeryjnej, meblowej. Otwarcie jednej z trzech hal – Lwowskiej – planowane jest w październiku 2010 rok.
Janusz Perelsztejn, Perła Polska Sp. z o. o. - produkcja, handel produktami mięsnymi, garmażeryjnymi. Udział w misji miał na celu spotkanie z potencjalnymi odbiorcami oraz dystrybutorami w/w produktów na rynku ukraińskim.

W imieniu Ukraińskiego Centrum Ekonomicznego pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim uczestnikom wyjazdu za miłe towarzystwo, a naszym partnerom z obwodu lwowskiego - za wsparcie i pomoc w przygotowaniu spotkań. 

© 2012 Ukraińskie Centrum Ekonomiczne w RP -UEC- Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Newsletter